Square Silikon Vadisi merkezli bir ödeme ve mağaza yönetim programıdır. Sadece Amerika’da değil, dünyanın bir çok ülkesinde mağazanızdan direkt olarak ödeme almanızı imkan sağlayan bu uygulamala, geliştirmiş olduğu donanımlarla ve servislerle bir çok perakendeci ve mağazacıya hitap ediyor. Hızlıca satmaya başlayın sloganıyla piyasaya çıkan Square, ilk olarak kulaklık girişine takılan kredi kartı okuyucusu ile tüm dikkatleri üzerine çıkmaya başlamıştı.

Square nedir?

Daha sonra dünyanın bir çok ülkesinde çipli kartların yaygınlaşmasıyla farklı ödeme donanımları da çıkartan şirket bu donanımları oldukça uygun bir fiyatla tüketicilerle buluşturdu. Hatta ilk çıkardıkları manyetik kart okuyucuyu ücretsiz bir şekilde kullanıcılarıyla paylaştılar. Şirket, ödemelere aracılık ettiği için her kredi kartı tahsilatından komisyon alarak bu servisi sunuyor.

Square Kart okuyucu.

Daha sonraları sadece ödeme değil, mağaza yönetimi uygulaması da çıkartarak kullanıcıların mağazalarının ve işletmelerinin müşteri bilgilerini, stok ve ürün bilgilerini ve kampanya yönetimlerini yöneten uygulama, herhangi bir tablet üzerinden müşterilerinin ihtiyaçlarını çözebiliyor. Square POS uygulaması sayesinde tüm ödeme alan ve mağaza sahiplerine hitap eden Square, Retail uygulaması ile sadece perakendecilere özel çözümler sunmakta.

Square POS uygulaması.

Çoklu şube yönetimi ve stok alarm gibi akıllı özelliklere sahip olan uygulama, mağazacıların işlerini kolaylaştırmakta. Stok alarm özelliği sayesinde stok alarmı belirttiğiniz ürünler belli bir seviyeye düştüğünde bildirim alarak tedarikçilere otomatik olarak sipariş oluşturabilirsiniz ve işlemlerinizi otomatikleştirebilirsiniz.

 

En iyi 5 barkod okuyucu modeli!

Mağaza Raporları

Bu uygulamanın bir diğer avantajı ise çok detaylı raporlama özelliklerine sahip olması. Mağaza sahipleri ve yöneticileri istedikleri özellikleri / parametreleri raporlara ekleyebilir ve bildirimler alabilir. Örnek vermek gerekirse mağaza müdürünüz günlük satış raporunu saat 20:00’da mağaza kapandığında almak istiyor. Bunu Square uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

Square’in bir diğer özelliği ise müşterilerin takip edilebiliyor olması. Mağazanıza gelen ve sizden alışveriş yapan kullanıcılara yeni profiller oluşturarak alışveriş geçmişlerini takip edebilir ve onlara özel kampanyalar yaratabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı arttırabilir, mağazanızı ziyaret eden müşteri sayısını arttırabilirsiniz.

Square POS Stand.

Aynı zamanda e-ticaret altyapılarıyla da uyumlu olan bu uygulama sayesinde mağazanızda sattığınız ürünleri çok uygun fiyatlarla internetten satışa açabilir, internet üzerinden çok daha fazla müşteri bulabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı ve karlılığınızı arttırıp işlerinizi büyütebilirsiniz. Ölçümlenebilir yapısı sayesinde mağazanızda olan tüm işlemlerden haberdar olabileceğiniz bu sistemi kullanarak müşterilerle olan ilişkilerinizi arttırabilir, ortalama sepet tutarı gibi değerlerinizi arttırabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir