Kepenk modelleri seçim konusunda mağazacıları oldukça zorlamakta. Mağazalar için ciddi bir güvenlik önlemi. Tamamen cam olan bir vitrin düşünün, bu mağazayı korumak oldukça zor olacaktır. Ek olarak kepenk kuyumcu gibi değerli eşyalar satan mağazalar tarafından mutlaka kullanılması gereken bir çözüm. Biz de bu yazımızda piyasadaki kepenk modellerini inceledik ve mağazanızda kullanabileceğiniz modelleri derledik.

Çelik Kepenk

Çelik kepenk modelleri oldukça dayanıklıdır ve uzun süreler sıkıntısız bir şekilde kullanılmak için tasarlanmıştır. Bu kepenkler içeri doğru katlanarak üst tarafta birleşir. Bu kepenklerin standart bir ölçüsü bulunmamaktadır, mağazanızın kapatmak istediğiniz girişinin boyutuna göre metal kepenkler üretilip montajlanabilir. ST37 kalite profillerden imal edilen bu kepenkler uzaktan kumanda sayesinde otomatik olarak açılabilmektedirler. Sarmal sistem olan çelik kepenkler yere sabitlendiği noktada askı kilit kullanılarak açılması zorlaştırılabilir.

 

 

Alüminyum Kepenk

Alüminyum kepenk sistemleri çelik sistemlere göre daha hafif ve dayanıksızdır. Bunun sebebi daha uygun fiyatlı olması kullanılan mağazanın çabuk yıpranması olarak gösterilebilir. Alüminyum kepenkler içi boş çift cidarlı paletlerden imal edilir, bunun sebebi ise dayanıklılığı arttırmaktır.

Her iki kepenk tipinde de mağazanız kapalıyken ürünlerinizi sergilemeye devam edebilirsiniz. Transparan vitrin amaçlı mikro delikli ve pencereli tiplerde kepenk kullanarak ürünlerinizi mağazanızın ya da dükkanınız kapalıyken sergilemeye devam edebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin mağazanızın önünden geçerken kapalı olsanız bile ürünlerinizi beğenerek ya internet siteniz üzerinden, ya da açık olduğunuz saatte mağazanıza uğrayarak satın alabilir.

 

İşletmeniz için alarm sistemleri!

 

Bu alüminyum kepenk modelleri ve metal kepenk modellerini istediğiniz renkte seçerek mağazanızın tabelasıyla uygun bir tasarım yakalayabilirsiniz. Ya da isterseniz bu kepenklerin üzerine dijital baskı alarak istediğiniz bir fotoğrafı yapıştırabilirsiniz. Bu sayede aslında offline pazarlama süreçlerinize yeni bir boyut kazandırabiliyorsunuz.

Kepenk sistemlerinin fiyatları ise modelden modele ve boyutlarına göre değişiyor. Kepenk fiyatları yaptıracağınız yerin büyüklüğü yapısı göz önüne alındıktan sonra kullanılacak malzemelerin maliyeti hesaplanarak karar verilmektedir. Ortalama olarak iyi bir metal kepenk sistemi kurmak istediğiniz zaman 3.500 – 4.000 TL’yi cebinizden çıkartmak zorundasınız. Büyükşehirlerde oturuyorsanız çıkması muhtemel bir kargaşada iş yerlerinize kepenkler sayesinde malınıza hiçbir zarar gelmeden kullanmanızı sağlar. Kepenk sistemleri mağazanızda güvenliği bir kaç adım daha ileri taşıyacaktır.


2 yorum

Oğuzhan Terli · Temmuz 20, 2018 7:18 am tarihinde

Daha yeni kepenk yaptırdım benden metrekareye 400 TL aldılar sizce nasıl?

Tugay · Temmuz 20, 2018 7:19 am tarihinde

Çok teşekkür ederim mağazayazılımı.com!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir