İşletmeniz veya mağazanızın güvenliği sizin için çok önemli olabilir. Her geçen gün haberlerde hırsızların bir işletmeye girip tüm ürünleri çaldıklarını görüyoruz. Peki bunu nasıl engelleyebilirsiniz?  Günümüzde alarm sistemleri caydırıcı olmalarıyla çokça tercih ediliyor. Fakat tek başına alarmlar bir işe yaramaz. Gelin hep birlikte hem gün içerisinde, hem de mağazanız kapalıyken nasıl güvenlik önlemleri alabileceğinize göz atalım.

Sadece Alarm Sistemleri Çözüm Değil

Mağazanızı korumak için tek başına alarm çözüm değil. Aslında alarmlar da kendi aralarında ikiye ayrılıyor. Bunlar hareket sensörlü alarmlar, bir diğeri ise direkt olarak kamera ile kayıt altına alan alarm sistemleri. Kameralar da hareketi algılayarak hareket sensörü görevi görebiliyor. Bu sayede aynı anda iki işi gerçekleştirebiliyorlar.

 

 

Fakat kafasına soygun koyan bir hırsız için bunlar caydırıcı olmayabiliyor. Gün içerisinde yapılabilecek hırsızlıkları kameralar ile engellemek mümkün çünkü hırsızlar kimliklerini gün içerisinde gizlemekte zorlanacaktır. Fakat geceleri kar maskeleri bile gizlenmeleri için iyi bir çözüm olabiliyor. Gün içerisinde kameralar hırsızları ciddi anlamda caydırmakta yardımcı oluyorlar.

 

İşletme ve mağaza güvenliği nasıl sağlanır?

 

Asıl problem daha önce de belirttiğimiz gibi geceleri. Hırsızlar artık kafalarına koydukları her dükkana kolayca girebiliyor. Bunu engellemek için işletmeler dayanıklı kepenklere yönlenmekte. Metalden üretilmiş ağır kepenkler girilemez gibi gözükse de hırsızlar için artık çocuk oyuncağı. Hırsızlar ellerinde krikolarla geldikleri için bu kepenk sistemleri de sınıfta kalıyor.

Çözüm Ne?

Çözüm aslında az çok kafanızda canlanmıştır. Hırsızların bir dükkana girip içeridekileri boşaltması yaklaşık 1.5 dakika süren bir süreç. Bu süreç firma veya işletme sahibi tarafından ne kadar uzatılırsa hırsızlar o kadar zorlanacaktır. Çünkü kepenkler zorlandıklarını anladıkları zaman alarm sistemlerini tetikleyerek çalışmasını sağlıyor. Bu sayede de hırsızların paniklemesi için bir sebep doğmuş oluyor.

Hem kaliteli ve dayanıklı kepenk kullanmak, hem de caydırıcı gece görüşlü güvenlik kamerası kullanmak hırsızları mağazanızdan uzaklaştırmak için iyi bir çözüm olabilir. Bu sayede mağazanızda doğabilecek zararları minimumda tutabilir, sigorta şirketleriyle zaman kaybetmeyi önleyebilirsiniz. Bu yazımızda hırsızları mağazanızdan nasıl uzak tutup şirketinizi veya işletmenizi koruyabileceğinizden bahsettik, eğer sizin bir çözüm öneriniz varsa bizimle paylaşmanızı isteriz!


2 yorum

utku ezmer · Temmuz 12, 2018 2:19 pm tarihinde

.ok teşekkürler güzel yazı oldukça hoşuma gitti. umarım işletmeme hırsız girmez.

bige ekmez · Temmuz 12, 2018 2:19 pm tarihinde

alarm sistemlerinden hangisini tavsiye edersiniz seçmekte zorlanıyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir