Ingenico markası Fransız menşeili bir POS cihazı üreticisi. Aslında uzun zamandır Türkiye pazarında bulunan Ingenico, sektörde oldukça kuvvetli bir konumda bulunuyor. Yeni düzenlemelerden sonra geliştirdikleri yazarkasa POS cihazları memnuniyet açısından diğer POS cihazı üreticileriyle karşılaştırıldığında çok yüksek.

Ingenico’nun pazarda iki farklı yeni nesil yazar kasa POS çözümü bulunuyor. Bunlar mobil ve masaüstü olarak ayrılmış durumda. iWE 280 ve iDE 280 modelleri. İlk olarak mobil yazar kasa POS modelinden başlayalım.

 

Ingenico iWE 280 Yeni Nesil ÖKC ve Yazar Kasa POS

1) Ingenico iWE280 Yeni Nesil Seyyar YazarkasaPOS

Ingenico iWE280, sektörde ultra mobil olması ve üstün özellikleri ile ön plana çıkıyor. Sadece 456 gram ağırlığında olan cihazın oldukça büyük bir dokunmatik ekranı bulunuyor. Bu dokunmatik ekran sayesinde cihaz üzerinden işlem yapmak oldukça kolaylaşıyor. Paket servis ya da servis hizmeti sunan işletmelerin birinci tercihi olan iWE 280 yazar kasa POS, üstün pil performansı sayesinde de yazar kasa POS’lara ayrı bir standart getiriyor.

Bu POS cihazından hep mobil olarak bahsettik fakat istenirse para çekmecesi aksesuarı ile masaüstü olarak da kullanabilirsiniz. Cihazın gri ve siyah tasarıma sahip ve elde oldukça ergonomik bir duruşa sahip. Bu sayede elinizden kayma ya da düşme gibi riskler en aza iniyor. Cihazın üzerinde GPS olduğunu belirtmeliyiz, bu sayede cihazın konumunu belirleyerek takip sistemlerine uygun uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı ve Tubitak’dan onaylı olan Ingenico yeni nesil yazarkasa POS, temassız kart okuma özelliği sayesinde de temassız kartları da destekliyor. Saniyede 30 satır yazabilen bir termal yazıcıya sahip olan cihaz tek şarjla minimum 500 işlem yapabilecek seviyede. Çift SIM kart desteğiyle operatör kaynaklı iletişim kesintilerinde ikinci hat üzerinden işlemlerine devam edebilen Ingenico iWE280, bir çok bankayla ve mobil ödeme sistemleriyle uyumlu olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Cihaz özellikleri için tıklayın.

Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın.

 

Muhasebe programı nedir ve özellikleri nelerdir?

 

Ingenico iDE280 Yeni Nesil Yazar Kasa POS

2) Ingenico iDE280 Yeni Nesil Masaüstü Yazarkasa POS

Ingenico’nun tasarımsal olarak bir devrim olarak kabul ettiği iDE280, yeni nesil masaüstü yazar kasa POS’ların en iyisi diyebiliriz. Cihazın oldukça fazla tuşu olması sayesinde dokunmatik ekran içinde menülerde kaybolmuyorsunuz ve tek tuşla istediğiniz fonksiyonu cihaza yaptırabiliyorsunuz. Kullanıcı dostu ekranları sayesinde illa bu fonksiyon tuşlarını da kullanmanıza gerek kalmıyor. 8 farklı departman tanımlayarak her departmana ayrı KDV atayabildiğiniz Ingenico yazar kasa POS cihazında kesintisiz iletişim için ethernet ve GPRS desteği bulunuyor.

Ortak POS mimarisine uygun olarak geliştirilen cihaz teknik olarak tüm banka uygulamalarını aynı anda çalıştırabilmektedir. Müşteriler isterseniz PINPAD’siz bir şekilde kartlarının şifrelerini POS cihazlarına girebiliyorlar. Banka uygulamalarının taksit ve puan kazandırma özellikleriyle de uyumlu olan bu POS cihazı, tüm senaryolar düşünülerek tasarlanmış durumda.

Cihazda temazsız ödeme özelliği de bulunmakta ve bu sayede şifre girişi olmadan müşteriler işlemleri tamamlayabiliyor. 15 yıl kapasiteli mali hafızaya ve 3 milyon satır kapasiteli EKÜ’ye (Elektronik Kayıt Ünitesi’ne) sahip olan cihaz 100.000 PLU yani ürünü destekleyebiliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın.

 


3 yorum

Pelin Telli · Haziran 25, 2018 9:06 am tarihinde

En kaliteil pos cihazları kesinlikle Ingenico’nun modelleri.

ödeme kaydedici · Haziran 25, 2018 9:07 am tarihinde

çok teşekkürler magazayazilimi.com

Mertcan Şeker · Haziran 25, 2018 9:08 am tarihinde

Çok teşekkürler güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir