Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen internete bağlısınızdır. Google Dökümanlar servisi de internetin bize kazandırdığı büyük nimetlerden diyebiliriz.

Özellikle Google Dokümanlar, iş arkadaşlarınızla içerik oluşturma, düzenleme ve paylaşmaya olanak sağlayan mükemmel bir araç. Aynı zamanda Google Dökümanlar kullanarak Microsoft Office lisanslarından da kurtularak çok ciddi maddi avantaja geçebilirsiniz.

Ancak her işinizi internete bağlı yapmak bazı dezavantajlara yol açabiliyor. İnternetsiz bir ortamda çalışmak zorunda olduğunuz senaryolar muhtemelen başınıza gelmiştir. Uçaktayken, ya da herhangi bir cafede otururken bir anda giden internet yüzünden çok acil ulaşmanız gereken dökümana ulaşamamak acı verici olabilir.

İnternetsizlik yüzünden tüm gününüzün verimsiz geçmesi kabul edilmemesi gereken bir senaryo. Eğer aşağıda göstereceğimiz minik ayarı kullandığınız bilgisayarlarda aktifleştirirseniz, Google Dökümanları çevrimdışı bile kullanabilirsiniz. 

1) Google Dokümanlar ana ekranını açın ve sol üst köşedeki menüyü açın.

Google Dökümanlar Ana Sayfası

 

2) Settings (Ayarlar) butonuna basın.

Ayarlar için açılan sekme

 

3) Varsayılan olarak kapalı olarak gelen offline butonunu açık hale getirin. Eğer aktifse bu buton mavi, değilse gri gözükecektir. 

Ayarlar menüsü.

4) Her şey tamam! Artık Google Dökümanları çevrimdışıyken ve internet olmayan ortamlarda da kullanmaya başlayabilirsiniz!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir