Barkod okuyucular 2018 senesinde mutlaka kullanılması gereken perakende yardımcıları. Barkod numaralarını teker teker sisteminize el ile girmektense her barkodu bir saniyeden az bir şekilde sistemlerinize barkod okuyucu yardımıyla geçirebilirsiniz. Peki ya hiç barkod sistemi kullanmayanlar? Mağazanızda ya da küçük işletmenizde barkod destekli bir mağaza yönetim programı kullanmanız hem zamandan, hem de maliyet açısından size avantaj sağlayacaktır.

 

Barkod sistemi ile stok takibi yapmanız için 6 sebep!

 

Bu yazımızda ise kendi mağaza otomasyon programınızda kullanabileceğiniz en iyi fiyat performans oranına sahip barkod okuyucuları listeledik.

1) Argox AS-8000 USB Bağlantılı Barkod Okuyucu (USB)

İlk incelediğimiz model Argox’un AS-8000 model kodlu kablolulu barkod okuyucusu. Bu barkod okuyucu hafif ve dayanıklı yapısıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Eğer bir deponuz varsa ve kablosuz bir çözüme ihtiyacınız yoksa bu model sizin işinizi görecektir. 12 cm okuma genişliğine sahip olan bu barkod okuyucu sadece düz barkodları okuyabiliyor, yani karekod desteği bulunmuyor. Argox markası aynı zamanda başka perakende çözümleri de üretiyor ve bunların başında etiket basım makinası geliyor. AS-8000 barkod okuyucunun fiyatı 158 TL.

 

2 ) Sunlux XL-626A Tek Çizgili Lazer USB Barkod Okuyucu

İkinci sırada Sunlux markasının XL-626A modeli bulunuyor. Bu model kutudan barkod okuyucuyu koyabileceğiniz bir stand ile birlikte geliyor. Bu sayede barkod okuyucuyu kullanacağınız alanı düzenli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Tıpkı Argox’ta olduğu gibi kablolu ve sadece 1D barkodları okuyabilen Sunlux barkod okuyucu, hafif ve sert plastikten üretilmiş. Bu sayede uzun süreler kolunuz yorulmadan kullanabiliyorsunuz. Bu barkod okuyucunun fiyatı ise 199 TL.

 

3) Ptbarkod Excelvan Kablosuz Barkod Okuyucu

Ptbarkod firmasının geliştirmiş olduğu kablosuz barkod okuyucu modeli diğer barkod okuyuculara oranla daha kaslı yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bilgisayarınıza taktığınız USB adaptör sayesinde kablosuz iletişim kurabilen bu barkod okuyucu yine sadece tek boyutlu barkodları okuyabiliyor. Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın.

 

 

4) Datalogic QM2430 Kablosuz Karekod Barkod Okuyucu (2D)

Listemizin dördüncü sırasında oldukça profesyonel bir çözüm bulunuyor. Oldukça dayanıklı ve hızlı okuma özelliklerine sahip olan Datalogic QM2430 kablosuz barkod okuyucu hem normal barkodları, hem de karekod barkodları okuyabiliyor. Kablosuz olan bu barkod okuyucusu, maksimum 25m mesafeye kadar çekim alanına sahiptir. Datalogic QM2430, IP42 stardlarına uygun olmasından dolayı 1,5m yükseklikten düşmelere dayanıklıdır. Ek olarak tozlu ortamlarda da çalışmaya dayanıklıdır. Atölye gibi çalışma alanlarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın.

 

5) Tiger CS26 Kablosuz Karekod Barkod Okuyucu (2D)

Tiger CS26, 2D karekod dahil bütün barkodları okuyabilmektedir. Saniyede 200 okuma hızına sahip olan Tiger CS26 Kanlosuz karkod barkod okuyucu, kullandığı malzeme sayesinde de 1.5 metre düşmelere dayanıklıdır. Kablosuz olarak kullanılabilen bu barkod okuyucusu 200 metre çekim mesafesine sahiptir. Yani çok büyük bir alanda depo gibi yerlerde bu barkod okuyucusunu rahatlıkla kullabilirsiniz. Fiyatı biraz tuzlu olmasına rağmen kurumsal yerlerde oldukça kullanılan bu barkod okuyucuyu tavsiye ederiz. Bu barkod okuyucusunun fiyatının 2000 TL‘ye yakın olduğunu belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir